YERDEN ISITMA PE-RT BORU

Ürün Kodu :  
Ölçüler :  

Ürün Açıklama

PEX BORU GENEL BİLGİLER
Plastik boru teknolojisinin harika ürünü polietilen esaslı PEX Borular, sıcak-soğuk su tesisatlarında, zeminden ısıtma, mobil ve temiz su sistemlerinde kullanılabilen plastik boru sektörünün tek boru sistemidir. FIRATPEX Plastik Borular esnek yapıları sayesinde farklı zemin, döşeme ve duvar tiplerine uygun şekillerde; mobil tesisat olarak adlandırılan radyatör sistemlerinde kılıflı olarak ve her türlü sıhhi tesisat sistemlerinde rahatlıkla kullanılabilirler. PEX Boru Sistemleri iş merkezleri, konutlar, spor salonları, okullar, laboratuarlar, ibadet yerleri, sinemalar vb. farklı mekanların ısıtılmasında en doğru tesisat çözümüdür.

Polietilen borular normal yapısı gereği sıcak akışkanlara karşı dayanıklı değildir, ancak molekül zincir yapıları çapraz bağlı (crosslink-PE-Xb) yapıya dönüştürüldüğünde yüksek sıcaklıklara direnç gösterirler. Çapraz bağlanma işlemi tamamlanmış polietilen esaslı PEX Plastik Borular, -100 ºC ile +110 ºC arasındaki sıcaklıklarda yapısal özellikleri bozulmadan rahatlıkla çalışır.

Çapraz Bağlanma (Crosslink)
FIRATPEX Borular ekstrüzyon yöntemi ile üretilirler. Kangal haline getirilen PEX Borular yaklaşık 4 saatlik buhar tanklarında kür işlemine tabi tutulur. Böylece polimer zincirleri yan zincirler ile bir bağ yaparak tek bir molekül haline gelir ve çapraz bağlı (crosslinked) yapıya dönüşüm gerçekleştirilir.

Çapraz Bağlanma Tipleri
Plastik boru sektöründe PEX-a Peroksit, PEX-b Silan ve PEX-c Işınlama olmak üzere pex boru sistemlerinin üç farklı tipi vardır. (Tipler arasındaki fark, üretim yöntemi ve TS 10762-2 EN ISO 15875-2 standardının talep ettiği çapraz bağlanma oranlarıdır)

PEX Boru Sistemleri sıcaklık karşısında yüksek performans özellikleri göstermesi ve esnekliği açısından Silan Yöntemi olarak bilinen PE-Xb üretim modeli ile üretilmektedir.

PE-Xb silan yöntemi olarak bilinir. Isı ve basınca dayanıklı, çapraz bağlanabilir yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) hammaddesinden üretilir. Çapraz bağlanma, üretim sonrası özel bir proses olan buhar kürü ile sağlanır. Çapraz bağlanma derecesi en az % 65 olmalıdır. 

Sipariş Ver


:

:

:

:

:

:
En fazla 500 karakter. 500 karakter kaldı.