Gençler Plastik Pazarlama Sanayi Ticaret Limited Şirketi 1992 yılında Sn. Süleyman Arslan tarafından İstanbul - Ümraniye'de Fırat Plastik Anonim Şirketi Ana Bayii olarak kurulmuştur. Her zaman kaliteli hizmet ve ürün çeşitliliği ilkesiyle yola çıkan Gençler Plastik, Türkiye'de yaklaşık 26 yıl süregelen ciddi atılımlar sonucunda hem sektörün lider kuruluşu haline gelmiş hem de Fırat Plastik Bayileri arasında kendini zirveye taşımayı başarmıştır.

Gençler Plastik hem plastik esaslı ürünleriyle hem de plastik ürünleri destekleyici diğer ürünleriyle müşteri taleplerini de göz önünde bulundurarak, geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur. Ana merkezi İstanbul - Ümraniye'de bulunan Gençler Plastik kapalı ve açık alanı toplam 3.000m² olan ve İstanbul - Alemdağ'da toplamı 10.000m² olan stok sahaları ile Kanalizasyon Sistemlerinden, İçme Suyu Sistemlerine, Drenaj Borularından, Telekomünikasyon Sistemlerine, Bina İçi Tesisat Sistemlerinden Doğalgaz Boru ve Ek Parçalarına, Tarımsal Sulama Sistemlerinden, Döküm Vana Gruplarına kadar uzanan geniş ürün yelpazesi ile ürün bulunabilirliği ilkesini de benimsemiştir.

Gençler Plastik bünyesinde, müşterileri için en düşük maliyetle en yüksek faydayı sağlayan ürünleri tercih etmeleri doğrultusunda her türlü teknik bilgi ve eğitime sahip 25 personel ile hizmet vermektedir. Bugün, bütün İstanbul'a yayılmış uzman kadroya sahip olan firmamız tüm Türkiye genelinde geniş bir servis ağına sahiptir.

Gençler Plastik ürünlerin müşterilere ulaşmasının her aşamasında önce kalite ilkesi ile faaliyet gösteren şirketimiz, kazancının büyük bir bölümünü müşterilerine daha iyi hizmet vermek, geliştirme ve nitelikli personele yatırmaktadır. Firmamızın yenilik için yaptığı hamleler, üstün teknik bilgisine ve müşteri ihtiyaçlarının bilincinde olmasına dayanmaktadır. Firmamız, müşterilerimize daha esnek çözümler sunabilmek için gerek mevcut sevkiyat koşullarını geliştirmekte, gerekse ürün yelpazesini genişletmekte ve sektördeki yenilikleri dün olduğu gibi bugün de takip etmeye devam etmektedir.